Chcesz zobaczyć występ tego wykonawcy?

Bilet upoważnia do wejścia na wszystkie koncerty


wykonawca

CLASSIC

19.30 – 20.30

godzina występu


CLASSIC powstał w 1992 roku w Iłowie. Zespół w swoim regionie od samego początku zyskał duże grono wielbicieli. Na swoim koncie ma trasy koncertowe w całej Polsce oraz za granicą.
Swój debiutancki album zatytułowany Jolka, Jolka wydał w 1994 roku. Wtedy to też pojawił się pierwszy wideoklip do tytułowej piosenki – emitowany był w programie muzycznym: Muzyczna Skrzynka Teleexpresu. Kolejne lata to kolejne płyty, m.in.: Jolka, Jolka, Warto żyć, Składanka, Wielka Kolekcja czy Wszystko się zmienia.
Classic jako jedni z nielicznych próbuje także swoich sił grając na żywo, czego efektem była wydana w 2004 roku, podczas letniej trasy koncertowej, pierwsza płyta LIVE.
2013 rok to przede wszystkim Jubileusz 20-lecia zespołu. Zespół otrzymuje nagrody: Grand Prix podczas XVIII OFMT w Ostródzie za utwór To nie przyjaźń tylko miłość. Powstaje również pierwszy w historii disco polo klip, który utrzymany jest w konwencji czarno-białego filmu fabularnego, a główne role grają w nim znany z dużego ekranu – Krzysztof Kiersznowski, a także modelka Monika Ordowska. Wideo w serwisie Youtube zebrało w ciągu miesiąca ponad milion odsłon.
Jednocześnie zaczynają się intensywne prace nad nowym albumem. Zespół nawiązuje również owocną współpracę z wybitnym autorem tekstów Markiem Dutkiewiczem.ORGANIZATORZY
PARTNERZY
Patronat medialny
SPONSORZY

KONTAKT


email: kontakt@discopoloekstraklasa.pl tel.: 85 748 96 55